לא התחלתי את דרכי כאמנית;

 

נולדתי בבת ים, דור חמישי בארץ, מצד אבי שנולד ביסוד המעלה.

אמי נולדה בבולגריה והגיעה ארצה בתקופת מלחמת העולם השנייה.

 

ההתפתחות האמנותית שלי נובעת בעיקר מהסביבה בה גדלתי, הוריי, אחיי וגם העיר בת-ים של לפני 58 שנה.

עיר של טבע ומרחבים, רובה ים וחולות לבנים מלאים בשיחי רותם עם ניחוח עדין. אלה הם החומרים ועיקר ההשראה שלי.

בעשור הראשון לחיי העיר צומחת ומתפתחת לכדי מה שהיא היום, במהירות כה גדולה שלא היה ביכולתי לעכל זאת. לפתע,  עיר של טבע הופכת לעיר אורבנית בה הכל מתועש ומתוכנת, צפוף וחנוק. המרחבים נחסמים על ידי בניינים גבוהים וצפופים, צבעי התכלת והלבן הטבעיים והרגועים הופכים לצבעי ניאון בוהקים ונוצצים, המשפיעים על ילדה כמוני ומכים בבטן בעוצמות...  האמת פינתה את מקומה לזיוף.

 

השפה העיקרית בבית הורי הייתה שפה של עשייה. כל דבר שרצינו ולא התאפשר לרכוש, ביקשנו משני הורים מוכשרים כל-כך וכמעשה קסמים קיבלנו - מבגד מעוצב שאמי תפרה ועד סירה שעשינו איתה סקי בכינרת וכמובן בנה אותה אבי מ-א' ועד ת'. העשייה נבעה מצורך אך בעיקר מאהבה ותשוקה וכך הבנו שהמיוחד הוא היצירה עצמה ותרבות הצריכה היא החיקוי והזיוף.

 

התחלתי ליצור אמנות רק בשנות השלושים המאוחרות של חיי. עד גילאי העשרים של חיי הייתי ספורטאית ולמדתי חינוך גופני בווינגייט.

לאחר מכן עשיתי מספר קורסים; עיצוב אפנה בבית הספר לאפנה שנקר ועיצוב גראפי בבית הספר אחד-לאחד.

כמו כן גם קורס אמנות, אצל האמנים מירי נשרי ויעקב מישורי. לא למדתי אמנות באופן פורמלי במוסד אקדמאי.

 

החומר הראשון בו השתמשתי בפיסול הוא סרטי אריזה של מתנות, אותם גיליתי במקרה בשיטוטיי לחיפוש צבעי אקריל ביפו. העבודות הראשונות עם סרטי האריזה היו דו-מימדיות.

מאוחר יותר התחלתי לצפות כמעט כל הבא ליד באותם סרטים צבעוניים, כסוג של רדי–מייד. בניתי פסלים מבלי לדעת דבר על בנייה וקונסטרוקציה. בשלב הבא התעורר בי צורך חזק לבנות צורות, התחלתי להסתובב אצל נגרים ובעלי מקצוע שונים ומהם למדתי ואני לומדת עודני, כיצד להביא את הרעיון שבראשי לכדי ביצוע.

 

כיום, עבודותיי מוצגות בגלריות ומצויות באוספים בישראל ובשאר רחבי העולם.

 

 

ABOUT - אודות

Send

!תודה
.ההודעה שלכם נשלחה בהצלחה

* This field is required.